BEBEK CİLDİNE UYGUN ISLAK MENDİL / UNI BABY

İslak mendil

 Yenidoğan bebeğinizin cildi tahmin ettiğinizden de hassastır. Verniks adı verilen bir tabaka ile kaplı olan cildi bebeğinizin vücut ısısını korur. Bu tabaka bebeğin cildinin geçirgenliğini de azaltmaktadır. Verniks tabakasına zarar vermemek için yenidoğan bebeğinizin cildine kullanacağınız ürünler bu sebeple çok dikkatli seçeceğiniz ürünler olmalıdır.

 Ben bebeğime dört ay boyunca kaynamış ılımış su ile ıslattığım temizleme pamuklarını kullandım. Bebeğimin saf ve taze cildine hiçbir ıslak mendili kullanmaya gönlüm razı gelmedi. Uzmanlar özellikle ilk bir ay bebeğinizin altını bu yöntemle temizlemenizi tavsiye ediyor. Baba sorarsanız ne kadar doğal içerikli olursa olsun ilk üç ay bebeğinizin alt temizliği kaynamış ılımış su ile ıslattığınız temizleme pamuğu ile yapmanızı öneririm.

 Bu yönteme ne zaman son vereceğinizin sinyalini bebeğiniz size verecektir. Biraz toparlanıp palazlandığı zaman ıslak mendile geçiş yapabilirsiniz. Islak mendil daha pratik ve taşıması temizleme pamuğuna oranla daha kolay bir temizleme gereci.

Bu noktada en önemli şey kullanacağınız ıslak mendilin içeriği. Temizleme pamuğunu bıraktınız fakat unutmayın ki yavrunuz hala minicik. Cildi taptaze olan bebeğiniz her zaman en iyisini hak ediyor.

 Paraben, SLS ve SLES içermeyen ürünler kullanmaya önem vermenizi tavsiye ederim. Peki nedir bu Paraben, SLS ve SLES?

Paraben; Ürünlerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan koruyucu bir maddedir.
SLS ve SLES; Genellikle deterjanlarda kullanılan, köpürme özelliği sağlayan bir maddedir.
Tüm bunların olmadığı saf su ile ıslatılmış olan ıslak mendil hangisi? Uni Baby ıslak mendil.

Ben beş aylık olan kızıma dördüncü ayından sonra Uni Baby Yenidoğan ıslak mendil kullanmaya başladım. Daha uzunca bir süre de yenidoğan seçeneğini tercih ederim.

 Uni Baby Yenidoğan su ve pamuk içeriği sayesinde piyasada kullanabileceğiniz en güvenilir ürün. Hipoalerjenik olan Uni Baby Yenidoğan ıslak mendil alkol, paraben ve parfüm içermiyor. İçiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz Uni Baby bebeğinizin bez bölgesi temizliği için ideal bir yapıya sahip.
 Ben Uni Baby Yenidoğan ıslak mendili sadece bebeğimin bez bölgesinde kullanıyorum. Özellikle el ve yüz temizliğinde yine ıslak pamukları tercih ediyorum. Saf içeriğine inanıyor da olsam ellerini sürekli ağzına götürdüğü için ve yüzü önemli bir bölge olduğu için buraları silmem gerektiğinde yine ıslattığım temizleme pamuğundan yardım alıyorum. Sizlere de bu şekilde kullanımı öneririm.


Sevgiler,
Esin AKARSU
Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu