BEBEKLERDE KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Bebeklerde kiyafet secimi


 Bebeğinizi tazecik teni ile kucağınıza alıyorsunuz. Peki ya o cildi nasıl koruyacaksınız? 

 Bebek grubunun kıyafetleri %100 pamuklu üretilmektedir. Bebeğiniz için kaliteli ve pamuklu kıyafetler seçmeye özen göstermenizi tavsiye ederim. Son yıllarda çıkan organik giyim furyası üç liralığı beş liraya satma uyanıklığı mıdır yoksa gerçekten doğal ürünler mi satılıyor tartışılır ama öncelik her zaman pamuklu olması. Süs püs uğruna minicik yavruları sağlıksız kumaşlara sarmaya karşıyım. 

 Sıcak hava, nem, güneş gibi faktörler ile birleşen kumaş etkisi pamuklu olmadığında bebeğinizin sağlığını tehdit eden bir hal alabilir. Pamuklu kumaşlar bebeklerimizin cildinin nefes almasını sağlar ve hava koşullarına karşı vücudunu korur. Bebeğiniz için mevsim farketmeksizin en doğru kumaş seçimi %100 pamuklu olanlardır. Bebeğinizin kıyafetlerinin vücudunu sarmasına özen gösterin. Bu sayede vücut ısısını olması gerektiği derecede korumuş olacaksınız.

Bebeğinizin Kıyafet Seçimi ve Giydirmede Dikkat Etmeniz Gerekenler

- %100 pamuklu olanları tercih etmelisiniz,
- Bebeğinizi teri ile tutmamaya özen göstermelisiniz,
- Giydirip çıkarması daha kolay olacağından ortadan başlayıp iki ayağa uzanan çıt çıtlı tulumları tercih edin,
- Mama, çiş, kaka vs. lekeleri ile boğuşacağınız için sık yıkanmaya dayanabilecek kaliteli ürünler seçin.
 - Kalitesiz ürünlerin bebeğinize alerji yapabileceğini unutmayın. Pişik, kaşıntı ve terleme de bebeğinize giydireceğiniz sağlıksız kıyafetlerin bir sonucu olabilir.  
- Bebeğinizin büyümesini engellemeyin. Ayına uygun beden seçimi ile bebeğinizin gelişimini destekleyebilirsiniz. 

 Ben beş aylık kızıma hiç lastikli alt kıyafet giydirmedim. Tercihim her zaman tulumlardan yana. 

 -Bebeğiniz yenidoğan ise özellikle başına şapka takmayı ve ayaklarına çorap giydirmeyi ihmal etmeyin. Dolaşım sistemi henüz gelişmediğinden elleri ve ayakları soğuk olabilir. Bebeğinizin üşüyüp üşümediğini karnı, ensesi ve sırtından anlayabilirsiniz.
- Tüylü, kalın, taşlı, pullu, boncuklu vs. kıyafetler bebeğiniz in tehlike oluşturacağından uzak durmalısınız. 
 Bebeklerde kıyafet seçimi öncelikle annenin sorumluluğunda bir iştir. Biz anneler her konuda olduğu gibi bu konuda da bebeğimiz için en doğru yolu seçip ilerlemeliyiz. 

 Bebeğiniz için kıyafet seçimi yaparken güzelliklerine kapılıp alışverişi abartmayın unutmayın ki siz hiç anlamadan küçülüveriyorlar. Arkanıza baktığınızda giydirmemiş olduğunuz bir kıyafet yığını görmek istemezsiniz değil mi? 

Sevgiler,
Esin AKARSU


Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu