MULTI-TABS DAMLA NASIL KULLANILIR?

Multi-tabs damla


 Multi-Tabs Damla, bir yaşına kadar olan bebeklerin günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için beslenmeye destek amacıyla kullanılmaktadır.

 Her ne kadar anne sütü yetersiz olduğunda Multi-Tabs Damla verilir diye yazılıp çizilmiş olsa da bunun gerçeklik payı yoktur. Bugün ülkemizde yeni doğan her bebeğe vitamin takviyesi önerilmektedir.

Bir annenin en panik, en acemi dönemi doğumun ilk haftalarıdır. Yeni doğum yapan her annenin aklında bin bir tane soru vardır. Bu sorulardan biri ' Bu vitamini kullanmak bebeğime zarar verir mi? ' dir.

 Genellikle bebekler 15 günlük olduktan sonra doktor tavsiyesi ile Multi-Tabs Damla kullanılmaya başlanıyor. Çocuk doktorlarının önerdiği bebek vitaminlerinin en başında Multi-Tabs Damla geliyor.

 Multi-Tabs Damla; Bebekler için önem taşıyan Vitamin A 1.000 IU, Vitamin D 400 IU  ve Vitamin C 35 mg  içerir. İçerisinde A , C , D vitaminlerinin yanında tatlandırıcı ve antioksidan olan E vitamini de bulunmaktadır. Multi-Tabs Damla Sağlık Bakanlığı onayı ile üretilmektedir.

A Vitamini; görme bozuklukları, kemik gelişimi ve bağışıklık sisteminde olumlu etkiler göstermektedir. D vitamininin daha etkin olmasını sağlar . Büyümeye ve gelişime destek vitamindir .
C Vitamini; viral ve bakteriyel enfeksiyonların önlenmesine ve genel bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur . Hastalık riskini azaltır , yara ve yanıkların hızla kapanmasını sağlar . 
D Vitamini; kalsiyum ve fosfor emilimini düzenleyerek kemik gelişimine ve kalp sağlığına destektir . Sindirim sisteminde olumlu etkileri olması sebebiyle düzenli bağırsak hareketi sağlar . Hormonların ve sinir sisteminin düzenlenmesinde görev alır. Kas güçsüzlüğü ve kemik erimesinin önüne geçer .

Günlük dozu yemekle birlikte 1 ml'dir. Damlalık, kaşık veya bebeğin yemeğine karıştırılarak uygulanır. Tadının güzel olması sebebiyle bebeklere çok rahat içirilmektedir.

 Vitamin uygulanırken damlalığın bebeğin ağzıyla temas etmemesi gerekiyor . Vitamin ağzı açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve 1 ay içinde tüketilmelidir. 1 ay sonunda kullanılmaya devam edilen vitamin havayla temas süresi uzadığı için bozulur .


Multi-Tabs Damla doktor kontrolünde ve önerilen dozda kullanılırsa hiçbir yan etki oluşmaz .

Sevgiler


Ayşe GÜNEŞ

www.minikkelebeginannesi.com


Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu