BEBEK BAKIM SORUNLARINA MUCİZE ÇÖZÜMLER / KİTAP TAVSİYESİ

Bebek bakim kitabiMucize kitap... 

Hamileyseniz ve bebeğinizi büyütürken doğru yolda yürümek istiyorsanız araştırmalarınız tek bir kapıya çıkar Bebek Bakımlarına Mucize Çözümler - Tracy Hogg ! Bu kitap okuyan her anne adayını heyecanlandıran, hayallere sürükleyen, doğumdan sonra da " İyi ki bu kitabı okumuşum. " dedirten nadir kitapların başında geliyor. 

Geceleri deliksiz uyuyan çocuklar, kendi kendine hiç sıkılmadan oyun oynayan çocuklar, büyük bir iştahla kendi yemeğini yiyen çocuklar inanın hayal değil. İlk adımınızdan itibaren Tracy Hogg'u takip ederseniz bebeklerinizi istediğiniz gibi büyütüp eğitebilirsiniz. Çocuğunun yapısı ve huyunun bu işte bir etkisi yok mu? İllaki vardır. Ben başarısızlığa da pay bırakıyorum ama inanın bu kitabın başarı oranı çok yüksek. Kıyısından, köşesinden.... Elbet bir yerinden faydalanacaksınız.  

En basidi kendimden örnek vermem gerekirse bebeğimi doğduğu ilk günden beri " Şşşşş şşşşş " sesi ile sakinleştiriyorum ve bunu Tracy Hogg'dan öğrendim. 

 Kitap genel olarak uyku, beslenme, davranış ve tuvalet eğitimini ele alıyor. Bebeklere fısıldayan kadın bu kitapta bizlere sırlarını anlatıyor.  

 Kitap bebeklerinizi anlamaya çalışmanızı öneriyor. Savunmasız, minicik yavrunuz sizden bir şeyler istiyor ve tabii ki bunu ağlayarak yapıyor. Karşısında telaşa kapılmadan kısa sürede bu krizi nasıl çözümlersiniz ve gerçek bir " bebeklere fısıldayan" olabilirsiniz hepsi bu kitapta mevcut. 
Uyku eğitimi zordur ama Trach Hogg yöntemi ile çok kolaydır. Taktikleri adım adım uygulayın ve sabırlı olun. Meyveleri toplamanız fazla zamanınızı almayacak. 

Bazen çocuklara yemek yedirmek yerine deveye hendek atlatmayı tercih edebilirsiniz. Peki ya aç kalan çocuğunuz ne olacak? Ona da yemeğini Tracy Hogg yedirsin o zaman. 

Küçük çocuğunuz dur durak bilmiyor mu? İki yaş sendromu kapıda mı? Aile içinde anne-baba dengesini kurmakta başarısız mısınız? Üzülmeyin hiçbir şey için geç kalınmış değildir. Sorularınız cevaplarını tek tek alacağınız bu kitap sizlere ışık tutacak. 

Tuvalet eğitimi çoğu annenin zorlandığı bir durum. Zamanını ayarlamak, çocuğun hazır olup olmadığını anlamak, ortaya çıkacak sorunları çözmek tam bir kabus olabilir ama işe doğru yolda yürüyerek başlamazsanız. Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler erken tuvalet eğitimi hakkında bilgiler verip yönlendirmeler yaparak siz annelerin korkulu rüyasını pespembe günlere çeviriyor. 

Prensipli olun, sabır gösterin, zaman verin, anlayışlı olun ve en önemlisi sevginizi hissettirip güven duygusunu sağlamlaştırın. İşte o zaman her şey yolunda gidecek. 

Sevgiler
Esin AKARSU
www.kremrengi.net


Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu