ÇOCUK DOSTU OTEL LETOONİA GOLF RESORTLetoonia golf resort


 Biz tatil için yer bakarken ince düşünüp zor karar veren bir aileyiz. Önceliğimiz iki çocuğa sahip ebeveynler olarak çocuklarımızın mutlu olması için seçtiğimiz tesisin çocuk dostu otel olması. Çocuk dostu otellerde daha çok çocukların ihtiyaçlarına göre yemek çeşitleri ve etkinlikler bulunuyor. Biz de erken rezervasyon zamanı geldiğinde kalacağımız tesisi seçerken ilk sırada buna önem veriyoruz. Geçtiğimiz yaz Belek'te Letoonia Golf Resort'e gittik. Antalya tesislerin çokluğu nedeniyle genelde ilk tercihimiz oluyor. Zaman zaman ben değişiklik için farklı şehirlerde tatil yapmaya eşimi ikna etsem de sonra yine yönümüzü Antalya'ya çeviriyoruz.

 Letoonia Golf Resort'e de gitmeden önce tesisin resimlerinden, yorumlarından araştırarak karar verdik. Tesis'in öncelikle çocuk dostu bir otel olması, doğası, eski bir tesis olması ve yorumların genel itibariyle güzel olması karar vermemizde etkili oldu. Tesise gittiğimizde de çok beğendik ve memnun kaldık. Hizmet, kalite ve müşteri memnuniyeti ön plandaydı. Oğlumuz ve kızımızın mutlu olması bizi de mutlu etti. Oğlum için tesiste okçuluk, futbol, dart, futbol, masa tenisi gibi çok hoşuna giden faaliyetler vardı. Bu etkinliklerde yapılan yarışmalarda birinci olana her akşam animasyon gösterisinden önce madalya veriliyordu. Oğlum da madalya almayı kendine hemen hedef olarak koydu. Özellikle okçuluğu öğrendikten sonra bayıldı ve eve dönünce onu okçuluk kursuna göndermemizi istedi. Kızıma gelince o bir su kuşu olduğu için havuzdan çıkmadı. Aslında benim tercihim denizden yana ama çocuklar havuz isteyince mecburen günün çoğunluğunu havuzda geçirdik. Havuzun bir özelliğinin de girişinin deniz kıyısı gibi olmasıydı. Kızım küçük olmasına rağmen kendisi havuza yürüyerek girip çıkabiliyor, kolluklarıyla güzel yüzebiliyordu. Hem havuzun önündeki şezlongta uzanarak onu izlerken dinlenebiliyordum hem de benimde sürekli havuzda yanında kalmama gerek kalmıyordu. Her öğün kızımın yiyeceği çorba veya yemeği de mutlaka bulabiliyorduk. 

Kaldığımız süre içinde bir gün çocukları animasyon gösterisi yapmak için hazırladılar. Sahnede olmak ve farklı dans gösterileri yapmak oğlumun çok hoşuna gitti ve bu sayede de güzel arkadaşlar edindi .Tabi tatilimizde en çok yorulan eşim oldu. Tesis büyük olunca Selim Efe'yi sürekli etkinliklere götürüp etkinlik süresince yanında duruyordu. Gün içinde şezlongda dinlendiği saatler kısıtlıydı. Eşimde her ne kadar yorgun olsa da çocuklar hayatından memnun olduğu için mutlu olmuştu. Selim Efe otelden çıkarken çok memnun olduğu için baba tatilimizi uzatalım diye sızlanıp durdu. Çocukları mecburen paylaşmak durumunda kalmıştık. O etkinliklere oğlumuzu götürürken bende kızımızla ilgileniyordum. Selin Ece öğle uykusunu şezlongda uyuyordu. Normalde seslerden çabuk etkilenip uyanan kızım orada suda yorulduğundan dolayı deliksiz mışıl mışıl uyudu.

Çocuklarınızın kaldığınız tesiste mutlu olmasını istiyorsanız çocuk dostu otel olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bizim bu sene erken rezervasyonda tesis bakarken önceliğimiz yine Letoonia Golf Resort gibi çocuk dostu otel olması olacak.

Derya ÖZMEN
Hayat Paylaştıkça BlogDesigned with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu