MAMA SANDALYESİ SEÇİMİ NASIL OLMALI?

mama sandalyesi secimi

Bebeklerimiz 6. ayına gelip oturarak bir şeyler yemeye başladıklarında biz anneler hemen mama sandalyesi araştırmaya başlarız.

Piyasada naylon kumaş kaplı, oturak kısmında kademe ayarı olan, ağır ve pahalı güvenli tip diye adlandırılan modeller var. Ben oğluma rahat ve güvenlikli diye bu modellerden almıştım. Ama maalesef oturunca içine gömülen oğlum bu model mama sandalyesinde hiç rahat edemedi. Yaz aylarında naylon kısmı çok terlettiği için oğlumu mama sandalyesine oturtmak çok zor oldu. Yaşına kadar zor idare ettik ve çocuk bizimle birlikte normal sandalyede yemeğe başladı.

Kızımda bu hatayı yapmak istemedim ama elimde oğlumdan kalan bu mama sandalyesi olduğu için boşuna masraf yapmamak uğruna gidip yenisini almadım. Tabii oğlumda 1 yıl idare ettiğimiz mama sandalyesi Ela'da sadece 2-3 ay iş gördü. Ve acilen elimizde ki mama sandalyesini ihtiyacı olan başka bir aileye verdik. Benim için de kurtuluş oldu. Bu tip mama sandalyelerinin temizliği maalesef büyük bir eziyet oluyor.

İkea'nın mama sandalyeleri güvensiz gibi görünse de çocukların rahat oturabiliyor olması ve ürünün bacaklarının geniş olması devrilme riskinin ortadan kaldırdığı için çok hoşuma gitti. Hafif olmasından dolayı her yere taşınabiliyor. Diğer ürünlere göre de temizliğini çok daha kolay yapabiliyorum.

6 aylık bir bebek için bu ürün çok sert, rahatsız gibi görünse de ürünün kendi minderlerinden alabilir ya da evde kendiniz içine güzel bir minder ayarlayabilirsiniz. Ortalama 7-8 aydan sonra mindere bile gerek kalmayacaktır.

Ela gibi minik bir çocuğunuz varsa 3 yaşına kadar da çok rahat kullanabilirsiniz.

Kısaca pahalı ürünler iyidir kalitelidir diye aldanıp hayal kırıklığı yaşayacağınız ürünler almaktan vazgeçin. Çocuğunuz için de kendiniz için de en rahatını siz daha iyi bilirsiniz. Komşunuzun memnun kaldığı üründen siz memnun kalmayabilirsiniz. Bu yüzden çocuğunuzu da yanınıza alıp deneyerek ürün almakta fayda var.

Markası, modeli ne olursa olsun mama sandalyesinde en önem verdiğim nokta; yemek masasına olan eşitliği. Yani çocuk oturduğunda yemek masasından yüksekte kalmamalı. Çünkü oda artık bir birey ve yemek masasında sizinle aynı seviye de olursa çok daha mutlu olacaktır.

Sevgiler,
Gülşah ÖNEN
www.gulsahonen.com
Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu