PARANİT BİT ŞAMPUANI VE SPREYİ

paranit bit sampuanı

 Okul sezonunun açılmasıyla birlikte , bitlenme sorunu da ortaya çıkmaya başladı . Sınıfta bir öğrenciden diğerine bulaşıyor . Böylece birçok aile bit sorunuyla karşı karşıya kalıyor . Çocukken bitlenmeyen yoktur . İlkokulda herkes gibi benim de başıma gelmişti . O zamanlar, uzun lüle lüle başak sarısı saçlarım bit yüzünden ne eziyetler çekmiş ve sonunda kestirilmişti . Tabi o zaman seçenekler kısıtlıydı ve şartlar bu kadar iyi değildi .  O zamanlar bitlenmeye çözüm babaannem usulü gaz yağıydı . Şimdi ise birçok çözüm var . Bit tokası , Paranit bit şampuanı Paranit bit spreyi ve bit rozeti gibi seçenekler var . 

Bit nedir ?

İnsanın saçlı derisinde oluşan ve yaşayan küçük , kanatsız böceklerdir . Saçlı deride en sıcak yerleri ya da kulak arkalarını ve enseyi tercih ederler . Saçlı deriden günde dört defaya kadar kan emerek beslenirler . Isırarak deriye salyalarını enjekte ederler . Bu nedenle salya deriyi tahriş ederek şiddetli kaşıntıya neden olur . Hastalık taşımaz . 
Saçın dışında bir bölgede 2-3 günden fazla yaşayamaz . Saç biti her ne kadar tiksindirici olsa da hijyenle pek alakası yoktur . Bit , saçlı deride oluşan terin oluşturduğu nemli ortamda çok kolay gelişir ve çok çabuk üreyebilir . Dişi olanı günde 10 yumurta ( sirke ) bırakır . Bit , uzun , kısa veya temiz - kirli saç ayrımı yapmaz . Saça sıkıca tutunarak saç yıkama işlemi sırasında nefes aldığı delikleri kapatarak saçta ölmeden kalmayı başarabilir . Zıplayamaz ve uçamazlar . 

Bitten nasıl kurtulurum ?

Paranit şampuan ve sprey çift etkili formülü ve  % 100  etkisi sayesinde üstün tedavi sunar .

Paranit Bit Şampuanı ve Paranit Bit Spreyi 

Böcek ilacı içermeyen tek uzman çözüm Paranit'dir . Hindistan cevizi ve anason yağı özleri içerir . Bitin solunum yollarını tıkayarak nefes almasını engeller . Bitler boğularak sıvı kaybından ölürler . Paranit şampuan ve spreyi ayrıca  ylang ylang yağı içerir . Ylang yalang yağı kaşımadan kaynaklanan deri iritasyonunu giderir . 2 yaş ve üzeri çocuklarda kullanıma uygundur . Uygulanırken baş geriye doğru yıkanmalı ve gözle temasından kaçınılmalıdır . Bit tedavisinde oldukça başarılı olan Paranit şampuan ve spreyi eczanelerden temin edebilirsiniz .

PARANİT BİT ŞAMPUANI VE SPREYİÜR ÖKSÜRÜK, 


Bitten nasıl korunurum ?

Bitin saça gelmemesi için kız çocukları için bit tokaları , erkek çocukları için bit rozetleri kullanarak bitten korunulabir . Her ihtimale karşı ayda bir Paranit şampuan ve spreyi uygulamak da tavsiye edilebilir .


Bitsiz bir okul dönemi diliyorum .

Sevgiler 
Ayşe GÜNEŞ 


Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu