PROSPAN BİTKİSEL ÖKSÜRÜK ŞURUBU

prospanBiz evde geçmeyen öksürük durumlarını sık sık yaşarız. Doktora gittiğimizde verilen öksürük şurubunu da kimyasal içeriklerinden dolayı çocuklara içirmek istemiyoruz. Bizim doktorumuz en son gittiğimizde bitkisel öksürük şurubu olan Prospan'ı önerdi. Prospan bitkisel öksürük şurubu kışın daha çok bebek ve çocuklarda yaşanan üst solunum enfeksiyonları için bitkisel bir şuruptur. Bu öksürük şurubunu kızımın öksürüğü için birkaç gün içirdiğimiz zaman etkisini kısa sürede gösterdi. Faydasını gördüğümüzde en azından bitkisel bir öksürük şurubu olduğu için bir nebze içim rahatladı. Prospan öksürük şurubu, bronşit, faranjit, akut faranjit ve tüm üst solunum enfeksiyonu hastalıkların oluştuğunda ve oluşmasını önlenmesinde  uzmanlar tarafından test edilip güvenle kullanılabileceği garanti edilmiş bir şuruptur.

Prospan Şurup, Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG firmasının 3. kuşaktan olan sahibi uzman eczacı Dr. Kari Engelhard, kendi kızının boğmaca hastalığından ötürü bir türlü dinmeyen öksürük nöbetleri nedeni ile geliştirdiği bitkisel bir ilaçtır. 1949 yılında, araştırmaları sonucunda duvar sarmaşığı 
diye bilinen bitkinin, yapraklarından elde ettiği etken maddenin özütü ile hazırladığı Prospan şurup başta kızı olmak üzere bu hastalık ve bunun gibi diğer üst solunum yolu enfeksiyonu yaşayan hastalara mucizevi bir etki yaratarak günümüze kadar geliştirilerek gelmiş bulunmaktadır.

Öksürük tedavisinde Prospan'ın faydaları;


- Balgamı sulandırıp atılmasını kolaylaştırır.
- Bronşların genişlenmesini sağlayarak rahat soluk aldırır.
- Öksürük sıkıntısını gidererek rahat bir uyku uyumanızı sağlar.

Önerilen Kullanım Yeri;

Öksürüğün eşlik ettiği akut solunum yolu enflamasyonu ve klinik enflamatuar bronşiyal hastalıkların semptomatik tedavisine yardımcı olarak kullanılır.
Prospan öksürük şurubu 1 yaşın altındaki çocuklarda sadece doktora danışılarak kullanılmalıdır. Gebelik ve emzirme sırasında güvenilirliğe ilişkin herhangi bir veri bulunmadığından, bu hastalarda preparat ancak bir doktora danışıldıktan sonra kullanılmalıdır

Doktorunuz tarafından başka şekilde reçete edilmediği takdirde Prospan şurup için aşağıdaki öneriler geçerlidir. Prospan Şurup başka şekilde tam etki göstermeyeceği için, kullanım talimatlarına uyulması gerekmektedir. Şurup, birlikte verilen işaretli ölçü kabıyla alınır.

Bebekler (<1 yaş) ve küçük çocuklar (1-5 yaş) günde 3 kez 2,5 ml; okul çağındaki çocuklar (6-9 yaş) ve adolesanlar (>10 yaş) günde 3 kez 5 ml ve yetişkinler günde 3 kez 5- 7,5 ml şurup kullanmalıdır. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalamak gerekmektedir.Prospan şurup sabah, öğle ve akşam alınır.

Tedavinin süresi, klinik tablonun tipine ve şiddetine göre değişir; bununla birlikte tedavi, minör solunum yolu enflamasyonlarında bile en az bir hafta sürdürülmelidir. Tedavinin başarısının devam etmesini sağlamak için, Prospan şurup ile tedavi, semptomlar yatıştıktan sonra 2-3 gün daha devam ettirilmelidir. Şikayetlerin devam etmesi ya da nefes darlığı, ateş, cerahatli ya da kanlı balgam görülmesi durumunda derhal bir doktora danışılmalıdır.


1 yorum:

  1. Bende cok faydasini gordum ama detaylica baktigimda iceriginin %30 alkol oldugunu gordum ve sok oldum. Yazik cok yazik.

    YanıtlaSil

GEBELİK HESAPLAMA ARACI

Instagram