WEEWELL İYONİZERLİ SOĞUK ve SICAK BUHAR MAKİNESİ

hava nemlendirici

Artık birçok evde kışın ortamı ısıtmak için kalorifer,yazın ise klima kullanılıyor. Bunların her ikisi de ortamdaki havayı büyükölçüde kurutuyor. Havadaki bu kuruluk, yetişkinler için olduğu kadar minikbebeklerimiz için de zararlı olabiliyor. Bu nedenle, ortamdaki nemi artırmakadına uygulanabilecek çözümlerden biri de, bebek odasında buhar makinesi kullanmaktan geçiyor.

Aslında havadaki nem oranı kış aylarında düşük iken yazaylarında daha yüksektir. Ancak biz yaşadığımız yerin mevsimsel olarak oldukçasıcak olmasından dolayı yılın neredeyse 6 ayı klima kullanmak durumundakalıyoruz. Hal böyle iken, klimanın havadaki nemi azaltması sonucu bir süredirkendi cildimde kuruma olduğunu hissetmeye başladım. Aynı zamanda sık sık burnumkurumaya ve tıkanmaya başlamıştı. Kendimde bile rahatsızlık verici olan bu durumun, bebeğim için daha büyük sıkıntı yaratabileceğini düşünmeye başladım çünkü biliyorum ki bebekler belli bir yaşa kadar ağızdan nefes almayıbilmiyorlar ve sadece burundan nefes alıp verebiliyorlar. Havadaki kuruluk dabebeklerde burun tıkanıklığına yol açabiliyor. Bu durum hem hastalığa davetiyeçıkarıyor, hem de bebeklerin uyku kalitelerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bunuönlemek adına, bebeğim için mutlaka bir önlem almam gerektiğini düşündüm. Sonuçolarak bir buhar makinesi almaya karar verdim ve yaptığım araştırmalarsonucunda Weewell iyonizerli soğuk ve sıcak buhar makinesinde karar kıldım.Uzun süredir kullandığım bu ürünü gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle bu cihaz hem soğuk hem de sıcak havanemlendiricisi olarak kullanılabiliyor. Sıcak kullanım bakterilerin üremesini biraz daha zorlaştırıyor ancakkullanım esnasında yanık vb. bir kazaya yol açma riski taşıyor. Buna yol açmamasıiçin makinenin bulunduğu yerin iyi ayarlanması gerekiyor. Soğuk kullanımda kazasonucunda yanma gibi riskler ortadan kalkarken, soğuk su bakterilerinin üremesiiçin uygun ortam oluşması söz konusu olabiliyor. Bunun için makinenin bakımınındüzenli bir şekilde yapılması ve buhar makinasının periyodik olaraktemizlenmesi önem arz ediyor.

Sağlıklı bir hava için evdeki nem oranının %40-%60 arasındaolması tavsiye ediliyor. Ürünün entegreiyon temizleyicisi sayesinde, evdeki havanın nem oranı ideal düzeyde tutulurken, diğer yandan daevin içindeki havada bulunan toz ve bakteriler negatif iyonlar sayesindeyakalanarak temizlenmiş oluyor. Ortamdakinemin fazla olması en az, az olması kadar zararlı bir durum. Bu nedenle bu tarzcihazları kullanırken dikkatli olmak önem arz ediyor. Evinizdehava nemlendiricisi kullanmak ( Hava nemlendiricileri burun kuruluğunun ve üst solunum yolutıkanıklığının giderilmesinde faydalı olduğundan) olası hastalıklardanbebeklerinizi koruyabilir. Ancak bebeğiniz hasta olduktan sonra bu makinalarınfayda sağladığına dair herhangi bir veri bulunmamaktadır. Bu nedenle, buharmakinelerininn daha çok tedbir amaçlı kullanıldığını söyleyebiliriz. Bebeğinizin burnunun tıkanması durumunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgi edinmek için Otribebe Burun Aspiratörü yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Weewell buharmakinasının en beğendiğim özelliği yukarıda bahsettiğim gibi otomatik olarak programlanabilir olması. Busayede, sürekli nem oranını kontrol etmek ve buna göre makineyi çalıştırmakdurumunda kalmıyorsunuz. Cihazı ideal nem oranınına göre ayarlıyor ve tüm işiona bırakıyorsunuz. Ürün, aynı zamanda 3 farklı buhar ayarı sunuyor.Ortama verilecek olan buharın seviyesini tercihinize göre ayarlayabiliyorsunuz.Ayrıca, buharın çıkış yönünü 360 derece ayarlayabileceğiniz bir çıkış ünitesibulunuyor. Bunların haricinde, LCD ekrandan odanın sıcaklığını ve nemseviyesini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Bebeğinizin yaşına göre olması gereken ideal oda sıcaklıklarını Bebeklerin Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalıdır? yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.  

İlgili ayarları yapabilmeniz için cihazda bulunan tuşlar dokunmatik olarak tasarlanmış. Bu da size ekstra bir konfor sağlıyor. Konfor demişken, bu buhar makinesinin uzaktankumandası da bulunuyor. Dilerseniz uzaktan kumandası sayesinde rahatınızıbozmadan ihtiyacınız olan ayarı gerçekleştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla, bu ürünü tercih etmemdekisebeplerden bir diğeri de ergonomik, estetik ve dekoratif oluşu diyebilirim.

Weewell buhar makinası 1-12 saatarasında programlanabilme özelliğine sahip. Ben bu özelliğini genellikle odadakihavanın temizlenmesini istediğim zaman belirli bir saate ayarlayarak kullanıyorum. Çünkü makine bu modda çalışırken, ortama çok fazla buhar verdiği için genellikle içinekonulan suyun hızlı tükenmesine sebep oluyor. Bu arada, buhar makinesindeki subittiğinde makine sesli uyarı veriyor ve otomatik olarak kapanıyor. Bu sayede, süreklisuyun bitip bitmediğini takip edip strese girmenize gerek kalmıyor. Buharmakinesinin kireç oluşmasını önleyen bir filtresi de mevcut ancak ben her zamaniçme suyu kullanarak çalıştırdım. Size de öyle yapmanızı tavsiye ederim. Zira musluk suyunda bulunan mineraller zamanla makinenin içinde birikerek mikroplarınyerleşmesini kolaylaştırıyor.

Sonuç olarak, eğer evinizdeki havanınnemini kontrol altına almak üzere bir buhar makinesi arayışındaysanız, Weewell İyonizerli Soğuk ve Sıcak Buhar Makinesi tavsiyemdir.

Sevgiler, 
Eda Öztürk Davaslıgil
www.saglikliyasamadair.com

Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu