HAMİLE DOSTU LIERAC PHYTOLASTIL JEL

HAMİLE DOSTU LİERAC PHYTOLASTİL JEL

Hamilelikte çatlak, cildin gergin ve kuru olması sebebiyle ortaya çıkar. Aslında doğumu kolaylaştırmak için eklemleri gevşeten hormonlar üretilir. Bu hormonlar ciltteki lifleri de yumuşattığı için çatlak oluşumunu kolaylaştırır. Çatlaklar ilk oluşum döneminde pembe mor derin yarıklar şeklindedir. Zaman geçtikçe gri beyaz renge dönüşüp, çizgi haline gelirler.

Hamileliğin 3.ayından sonra derinin gerilmesi, hormonal değişiklikler, kilo alımı çatlak oluşumuna neden olur. Cildin elastikiyet kaybı ortaya çıkar. Aslında her şey çatlak cildi ne kadar nemli tuttuğumuza bağlıdır. Bu dönemde hem cildin kurumasını engellemek hem de çok iyi nem vermek gereklidir. İşte çatlak karşıtı, hamile dostu Lierac Phytolastil jel tam da bu sırada etkisini gösterir.

Hamilelikte karnın alt kısmında oluşan şiddetli kaşıntı hissi çatlakların kapıyı çalmaya başlayacağının göstergesidir. Her ne kadar şiddetle kaşınsa da kaşınmaması gereklidir. Avuç içi ile dairesel masaj hareketleri uygulanması çok daha uygun olur. Kaşımak çatlak oluşumunu sadece hızlandırır.

Çatlak oluşumunu engellemek mümkün değildir. Cilt yapısı ve genetik faktörler çatlak oluşumunda büyük önem taşır. Derinin olabildiğince nemli tutulması, elastikiyeti artıran ürünlerle desteklenmesi çatlak oluşumunu önlemeye ya da en aza indirgemeye yardımcı olabilir. Tabii bunların dışında iyi beslenmek ve bol su tüketimi de çatlak oluşumunu engellemeye destektir. Su, cildin kurumasını ve elastikiyet kaybını önler.

Çatlak oluşumu hamileliğin 6. ayından itibaren  artar. Hamileliğin 3. ayında Lierac Phytolastil jel kullanılmaya başlanır. Dairesel hareketler ile cilde uygulanır. Çatlakların ilk oluşum bölgesi karın altıdır. Çatlak genellikle vücudun yağ depolanan kısımlarında oluşur. Basenler, bacaklar, kalça ve göğüs yine çatlak oluşumuna müsait bölgelerdir.

Lierac Phytolastil jel doğuma kadar hatta doğumdan sonra bile günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere dairesel hareketler ile riskli bölgelere uygulanır. Jelin uygulanmasının ardından cildin direk kıyafet ile temasından kaçının. Uygulama sonrası cildin jeli tamamen emmesini bekleyin.

Hamileliğimin 3. ayında kullanmaya başladığım Lierac Phytolastil jeli düzenli olarak doğuma kadar uyguladım. Sağlıklı beslenerek, hamileliğimi toplamda 8 kilo alarak tamamladım. Düzenli bir şekilde cildimi nemlendirdim. Vücudumun her hangi bir bölgesinde en ufak bir çizgi bile oluşmadı. Doğumdan sonra uygulamayı bıraktım. Sütten şişen göğüslerimin çatlayabileceğini düşünemedim. Böylece göğüslerimde üçer çizgi şeklinde çatlaklar oluştu. Bu da bana lohusa kafamın en büyük armağanıdır.

Sevgiler.

Ayşe GÜNEŞ
www.minikkelebeginannesi.com
Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu