MOTOROLA MBP854CONNECT BEBEK KAMERASI

motorola mbp854 connect

Birçok anne gibi, ben de doğum yaptıktan sonra bir bebek kamerası arayışına girmiştim. Bebeğimi takip etmek için bir yakınımızın önceden kullanmış olduğu bebek telsizini de denedim ancak bu bizim için çok faydalı olmadı. Çünkü bebeğim genellikle ağlayarak uyanmıyordu, ses çıkarmadığı için de uyanıp uyanmadığını odaya girmeden takip edemiyordum. Kısa süren araştırmalarım sonucunda, birkaç kişinin de tavsiyesi üzerine Motorola MBP854CONNECT bebek kamerasını almaya karar verdim. Bugün sizlerle yaklaşık 6 aydır kullandığım bu ürünle ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

Ürünün kutusundan kamera ve ekran çıkıyor. Açıkçası benim aradığım en önemli özelliklerden biri de buydu. Çünkü bildiğiniz üzere artık WiFi çok yaygın şekilde kullanıldığından, sadece kamera şeklinde ürünler de satılmaya başlandı. Ancak düşündüğünüzde kamerayı sadece evimizde (WiFi bağlantısı olduğunu varsayarsak) kullanmıyoruz. Özellikle tatile gittiğimizde veya anneanne, babaanne evlerinde de kameraya ihtiyaç duyuyoruz. E her evde de WiFi bağlantısı olmayabiliyor veya olan yerlerde (örneğin oteller) bağlantı zayıf olabiliyor. Bu nedenle ürünün kendi ekranı olması benim için en büyük tercih sebebiydi.

Bu ürünün kutusundan çıkan 4.3’’ ekran ile 300 metreye kadar bebeğinizi izleyebiliyorsunuz. Bunu haricinde WiFi üzerinden akıllı telefonunuzdan, tabletten veya bilgisayardan da bebeğinizi izlemeniz mümkün. Bunun için AppStore veya Googleplay’den 'Hubble' uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Eğer bu şekilde kullanacaksanız kameranın bulunduğu ortamda WiFi bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. 

Kameranın görüş alanını sağa, sola, aşağı veya yukarı olacak şekilde uzaktan ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca zoom özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz. Bu özelliğin avantajı özellikle bebeğiniz uykusundayken yatağında bir tarafa doğru kaymışsa, kamera görüntüsünü o yöne doğru çevirip, hatta dilerseniz yakınlaştırıp istediğiniz görüntüyü elde edebiliyor olmanız. 

Bebeğinizin bulunduğu ortamdaki ses size ulaşabileceği gibi, siz de uzaktan bebeğinize seslenebiliyorsunuz. Bu iki yönlü iletişim siz bebeğinizin yanına gidene kadar ona seslenmenizi sağlayabiliyor. Veya onu bir yakınıza bıraktığınızda siz nerede olursanız olun 'Hubble' uygulaması sayesinde ona sesinizi ulaştırmanıza imkan sağlıyor. Bana kalırsa bu harika bir özellik. 

Kamera içinde yüklü 5 adet müzik (ninni) var. Dilerseniz ekran üzerinden herhangi birini seçebiliyorsunuz. Tek dezavantajı ses ayarının yapılamıyor oluşu. Bana kalırsa müzik biraz yüksek seste çalıyor. 

Infrared gece görüşü sayesinde bebeğinizin odası karanlık olsa bile onu takip etmeye devam edebiliyorsunuz. Bu görüntü bana biraz korku filmlerini anımsatsa da, akşam uykuları için olmazsa olmaz bir konu.

Dilerseniz SD kart takarak video görüntüsü kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kullandığınız uygulama sayesinde anlık fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz. 

Oda sıcaklığı göstergesi sayesinde bebeğinizin odasındaki sıcaklığı da takip edebiliyorsunuz. Eğer ortam bebeğiniz için çok sıcak olmuşsa göstergedeki yazılar kırmızı renkte yazıyor.

Bu ürünü tercih etmemdeki en büyük sebep, benim bebeğimin uyandıktan sonra genellikle ağlamıyor veya ses çıkarmıyor oluşu. Uyandıktan sonra kendi kendine yatağında oynuyor. Eğer telsiz almış olsaydım ne zaman uyandığını takip edemiyor olurdum. Bunun haricinde bebeğime uyku eğitimi verirken de bu kamera oldukça faydalı oldu. Böylece, onu yatırdıktan sonra odadan çıktığımda ne zaman  uykuya daldığını rahatlıkla takip edebiliyorum. Hatta geceleri kendi kendine uyanıp geri uyuduğunda, kaçta uyanıp kaçta geri uyduğunu da kameradaki hareket kayıtlarından rahatlıkla görebiliyorum. 

Eğer bebeğiniz uyurken yanında beklemiyorsanız, bebeğiniz kendi odasında uyuyorsa bir bebek kamerası edinmenizi tavsiye ederim. Birçok faydalı özelliği içinde barındırdığı için de Motorola MBP854CONNECT bebek kamerası bir anne olarak tavsiyemdir.

Sevgiler,
Eda Öztürk Davaslıgil

Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu