MEDELA CALMA BİBERON


 Emzirmek dünyanın en güzel, en tarifsiz hissidir.  Ama biz anneler bazı durumlarda mama takviyesi yapmak ya da sütümüzü biberon ile vermek zorunda kalabiliyoruz.  İşte o zaman imdadımıza Medela Calma Biberon yetişiyor.

 Medela Calma Biberon, "Anne memesi hissi veren doğal beslenme çözümü" sloganı ile hayatımıza giriyor. Bebeğimizin biberona alışmasını engelleyen sistemi ile emzirme keyfimiz aylar hatta yıllarca kesintisiz devam ediyor. Sütünüz çok fazlaysa ya da işe başlama zamanınız geldiyse biriktirdiğininiz sütleri bebeğinize Medela biberon ile verin.

 

 Meme ucunun emme sırasında bebeğin ağzında 1,5-2 katına kadar uzadığını biliyor muydunuz? Calma biberonun ucu da ortalama bir anne meme ucunun yaklaşık iki katı büyüklüğüne sahip. İlk bakışta sizi korkutmasın. O uzun ucun sebebi gayet mantıklı. Ucu geniş bir deliğe sahip. Yumuşak ve esnek meme ucu bebeğin biberona kolayca alışmasını sağlıyor ve bebeğiniz bu sayede sizi emmekten uzaklaşmıyor.Bebeğinizin Medela Calma Biberon ile beslenebilmesi için aynı anne memesinde olduğu gibi vakum yapması gerekir. Vakum seviyesi artınca süt akışı başlar. Tüm bu sebeplerden dolayı da bebeğiniz anne memesini bırakmaz ve biberon alışkanlığı edinmemiş olur. Calmanın içindeki süt kendi kendine akmaz. Bebeğiniz doğal emme davranışı ile Calma biberon aracılığı ile beslenmesine devam eder. Bebeğininiz beslenme sırasında kolayca durabilir ve beslenme ile aynı anda nefes alabilir.


Bebeğinizin Medela Calma biberonu uzun süre kullanmasını mı istiyorsunu? 


  • Eğer isteğiniz bebeğinizin Medela Calma biberonu uzun süre kullanması ise asla normal biberonlardan kullanmayın. Aralarında ciddi bir emme şekli farkı olduğundan bebeğiniz bir daha Medela Calma'yı kullanmak istemeyebilir.  1961yılından bu yana biz annelerin imdadına yetişen Medela bir İsviçre markası. Amerika'da tüm hastanelerde Medela marka süt sağma makineleri ve aksesuarları kullanılıyor. Ülkemizde ise 1996 yılından bu yana bulunmaktadır. 

 Emziren annelere tavsiye edeceğim tek biberon budur. Çünkü gerçekten biberona alışan bebek anne memesini reddetme gibi bir durum yaşatabiliyor. Emzirmenin hissi paha biçilemez. Bunu yaşamak zorunda kalmamak için Medela Calma biberonu seçin.


Esin Akarsu
kremrengi.net
Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu