KONUK YAZAR/ BİR MUCİZENİN HİKAYESİ | ANNECE YORUMLAR

KONUK YAZAR/ BİR MUCİZENİN HİKAYESİMerhaba,

 Herkese umut olması dileğiyle paylaşmak isterim. 22 yaşında evlendiğimde yumurtalıklarımda endometrium kisti olduğunu öğrendim. Bu sebeple 3 kere ameliyat oldum.Son ameliyatımda tüplerimden birisi alındı. Bu süreç 5 yıl sürdü ve bu dönemde 6 kere tüp bebek denemem oldu fakat sadece birinde başarı elde edildi, onu da kaybettik. 

Bebeğin karnımda kalp atışları durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. Bu süreç hayli yıpratıcıydı benim için. "6 kere" demek dile kolay belki ama süreci bilen bilir.

Her seferde karından iğneler, yumurta toplama için anestezi almak, transfer günü idrara sıkışık şekilde stresle sıranı beklemek vs.


Tabi bir de sonuç için transferden sonra 12 gün beklemek... Nitekim olmuyor, olmuyordu. Tam vazgecmek üzereydim ki muayneye gittiğimizde doktorum rahim filmime bakma ihtiyacı hissetti. O zamana kadar farketmemiş olmasına çok şaşkınım ama rahmimin şeklinin bebeğin tutunmasına uygun olmadığını belirtti.


Koskoca 5 yıl onca doktor 6 tüp bebek tedavisi ve şimdi mi farkediliyordu dedim kendime.


Histeroskopi denilen bir yöntemle rahim şeklim düzeltildi. Doktorum 3 ay sonra gel her şey yolundaysa tüp bebek tedavine başlarız dedi. Tabi biz eşimle günleri ayları saymaya başladık. Artık öyle ki normal yollarla hamile kalacağıma ihtimal dahi vermiyorduk. Adamlar elleriyle koyuyor embriyoyu olmuyor da tek tüple mi hamile kalacağım diyordum kendime. 

Tam 3 ay oldu ve biz doktorumuzu aradık. Doktorum adet olunca ara dedi. Günüm geldi çattı ki saat şaşmaz. Adet olmuyordum 3 gün gecmişti. Biz bir ihtimal test yaptık ve ben doğal yollarla HAMİLEYDİM. 🙏🏻


Sevgiler
Sezin Karaakın Uçuk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder