BAHAR ÇORBASI TARİFİ | EK GIDA


       Anne ve bebek için heyecan dolu bir dönem olan ek gıda dönemi, zamanla ne pişireceğini bilememe durumuna doğru ilerliyor. :) Instagram hesabından çok fazla tarif istediğiniz için düzenli olarak buradan tarifler paylaşmaya karar verdim. Ek gıda döneminde en önemli şey bebeği mevsimine uygun bir şekilde beslemeniz. Bugün sizlere bebeğinizin bayılacağı bir Bahar Çorbası tarifi vereceğim. Adından da anlaşılacağı gibi bahar ayının sebzeleri ile şahane bir çorba hazırlayacağız. Bu tarif 7+ bebekleriniz için uygundur.


Bahar Çorbası için Malzemeler

1/4 Enginar
1/2 Patates
2 dal semizotu
1/2 havuç
1 diş sarımsak
Su
Zeytinyağı


Yapılışı

Tüm malzemeyi suyu azalana kadar haşlayın. Hepsi çatalla ezilecek kıvama geldiğinde altını kapatın ve  1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Bebeğinizin yiyeceği kadarını kaseye alın ve çatalla ezin.
Ilıyınca bebeğinize yedirebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Enginarın Faydaları


Kabızlık sorunu çeken bebekler için harika bir lif kaynağı olan enginar, bağışıklık sisteminin en büyük dostları olan çinko ve C vitamini deposudur. Bunların yanı sıra, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, sodyum ve fosfor gibi yararlı mineralleri bünyesinde barındırır. A, B1, B2 ve B6 vitaminleri ile kap ve beyin sağlığını korur.
Çocuğunuz için oldukça besleyici olan bu mucize sebzeyi öğünlerinizden eksik etmeyin.

Semizotunun Faydaları

 Ot deyip geçmeyin! Semizotu harika bir Omega 3 kaynağı. En yüksek Omega 3'e sahip olan sebzelerden biri olan semizotunu bebeğiniz ile en erken dönemde tanıştırmalısınız. Omega 3'ün yanı sıra; C vitamini, potasyum, demir ve kalsiyum açısından da oldukça zengin.
Semizotu alırken yapraklarının gevşek olmamasına dikkat edin. Taze bir semizotu parlak ve diri yapraklara sahiptir. Semizotunu topraklı bir şekilde alırsanız taze kalma süresi uzar. Semizotunu ıspanak gibi yıkamalısınız. Son bekletme suyuna bolca karbonat koymayı unutmayın. Semizotu yemeği ve çorbasının dışında yoğurtlu salata şeklinde bebeğinize harika bir ara öğün olabilir.Sevgiler
Esin AKARSU

Designed with by Way2themes | Distributed by Esin Akarsu